استتار استثنایی ماشین جدید فولکس / عکس


شاید ظاهر عجیب و رنگ غیر عادی در بدنه فولکس واگن ID.۷، در همان نگاه اول توجه شما را جلب کرده باشد. معمولا چنین طرح‌هایی با مقاصدی مانند استتار کردن بدنه و جزئیات آن، بر روی خودرو پیاده می‌شوند اما رنگ آمیزی فولکس واگن ID.۷ تمام برقی با تمام طرح‌های استتاری در دنیا تفاوت دارد.

مشخصات فنی فولکس واگن ID.۷ EV

این سدان تمام الکتریکی بر مبنای خودرو مفهومی فولکس واگن Aero ۳ ساخته شده است و به مانند آیرو ۳، از معماری و پلتفرم MEB بهره می‌برد. همچنین می‌دانیم که شعاع حرکت فولکس واگن ID.۷ EV در هر بار شارژ شدن به بیشتر از ۷۰۰ کیلومتر می‌رسد.

استتار استثنایی ماشین جدید فولکس / عکس

فعلا در مورد موتور یا موتورهای برقی فولکس واگن ID.۷ هیچ صحبتی نشده است اما از آن جایی که این سدان برقی یکی از رقبای اصلی تسلا مدل S به حساب می‌آید، احتمال می‌دهیم که سدان برقی فولکس واگن ID.۷ در دو تریم اصلی و با فرمت RWD و AWD روانه بازار شود. توان این دو مدل به ترتیب احتمالا ۳۸۰ و ۷۰۰ باشد و همچنین اگر فولکس واگن ID.۷ EV رویای رقابت با تسلا مدل S Plaid را در سر داشته باشد، باید یک سورپرایز ۱۰۲۰ اسب بخاری را رو کند! اگر با همین فرمان جلو برویم، ظرفیت باتری‌ها هم احتمالا بین ۸۰ تا ۱۱۰ کیلو وات ساعت خواهد بود.

کابین عجیب فولکس واگن برقی آی دی ۷

اتاق خودروهای برقی معمولا عاری از دکمه‌های فیزیکی است و یک نمایشگر دوال اسکرین، تمام داشبورد آن‌ها را می‌پوشاند؛ اما چنین چیزی در کابین سدان تمام برقی فولکس واگن ID.۷ EV دیده نمی‌شود! البته فراموش نکنید که سیستم کنترل کابین با فرمان‌های صوتی، سورپرایزهای جذابی را برای شما آماده کرده است.

اینجا هیچ خبری از دوال اسکرین نیست و یک نمایشگر مربعی شکل با ابعاد ۱۵ اینچ، در وسط داشبورد دیده می‌شود. کلاستر دیجیتال هم به یک نمایشگر ۵ اینچی محدود شده در پشت آن، شاهد هدآپ دیسپلی با ابعاد ۱۲ اینچ و تکنولوژی واقعیت مجازی هستیم. عجیب‌تر از همه اینکه فرمان D کات اصلا برای آلمانی‌ها تعریف نشده است! حضور کلیدهای کنترل صدا بر روی فرمان فولکس واگن ID.۷ هم از عجایب روزگار است و به نظر می‌رسد دریچه‌های سیستم تهویه هوا هم پشت نمایشگر دیجیتال تعبیه شده باشند.

استتار استثنایی ماشین جدید فولکس / عکس

سیستم تهویه هوای در فولکس واگن ID.۷ EV با نام «دریچه‌های هوای هوشمند» معرفی شده است و گفته می‌شود که هوای کابین خودرو را بسیار سریع‌تر از سیستم‌های تهویه دیگر، خنک یا گرم می‌کند. اگر به طور خلاصه بگوییم، دریچه‌های سیستم تهویه هوا در این خودرو برقی، دقیقا می‌دانند که باید در کدام جهت قرار بگیرند. برای مثل، فرض کنید که خودرو را در تابستان و در زیر آفتاب داغ پارک کرده‌اید و فرمان خودرو به یک میله آتشین تبدیل شده است. فقط باید درب فولکس واگن ID.۷ را باز کنید و عبارت «فرمان داغ شده است» را بگویید. حالا سیستم اجرای فرمان‌های صوتی فعال می‌شود و دریچه‌های سیستم تهویه هوا را به سمت فرمان تنظیم می‌کند!

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *