ارتباط ماهواره‌ای آیفون ۱۴ چه زمان در دسترس قرار خواهد گرفت؟


اپل در مراسم Far Out اخیر خود و همزمان با معرفی گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو، از قابلیت جدیدی برای این دستگاه‌ها خبر داد که Emergency SOS نام دارد و ارتباط ماهواره‌ای برای برای ارسال پیام اضطراری در مناطق دور افتاده را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. حالا غول فناوری اعلام کرده که این ویژگی جدید اواخر ماه جاری میلادی ارائه خواهد شد.

طبق توضیحات ارائه شده در وب‌سایت اپل، دارندگان آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو در ایالات متحده و کانادا، با وجود این ویژگی می‌توانند در هنگامی که خارج از محدوده تلفن همراه هستند از اتصال ماهواره‌ای برای ارسال پیام و اطلاعات موقعیت مکانی به سرویس‌های اضطراری استفاده کنند.

ارتباط ماهواره‌ای آیفون ۱۴ چه زمان در دسترس قرار خواهد گرفت؟

سرویس اپل در دو سال اول برای دارندگان جدید آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو رایگان خواهد بود و برای اتصال به فرکانس‌های ماهواره‌ای فقط به آنتن گوشی متکی است. اپل در معرفی اولیه این سرویس، گفت که ارسال پیام با این ویژگی، در شرایطی که آسمان صاف باشد، کمتر از ۱۵ ثانیه طول خواهد کشید. همچنین با وجود این ویژگی، می‌توان از برنامه Find My برای اطلاع‌رسانی موقعیت مکانی خود به دوستان و خانواده استفاده کرد.

همکاری اپل با Globalstar برای قابلیت Emergency SOS آیفون ۱۴

ویژگی جدید Emergency SOS اپل با همکاری Globalstar و سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری این شرکت برای زیرساخت‌های ماهواره‌ای فعال شده است. این بودجه بخشی از صندوق تولید پیشرفته‌تر اپل است که این شرکت برای تولید شیشه آیفون با Corning، قطعات لیزری برای Face ID و حتی کیت‌های تست کووید از آن استفاده کرده است.

ارتباط ماهواره‌ای آیفون ۱۴ چه زمان در دسترس قرار خواهد گرفت؟

به گفته اپل، بیش از ۳۰۰ کارمند Globalstar از سرویس جدید ارتباط ماهواره‌ای این شرکت پشتیبانی خواهند کرد. زمانی که از این ویژگی استفاده شود «پیام کاربران توسط یکی از ۲۴ ماهواره گلوبال استار در مدار پایین زمین که با سرعت تقریبا ۲۵ هزار کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، دریافت می‌شود».

اپل دقیقا اعلام نکرده که این ویژگی چه زمانی در اواخر این ماه ارائه خواهد شد، اما این شرکت در ابتدا گفته بود که «با به‌روزرسانی نرم‌افزاری iOS ۱۶ که ماه نوامبر ارائه می‌شود، در دسترس قرار خواهد گرفت.»

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *