احراز هویت شرط انجام امور مربوط به دامنه ir. شدجدیدترین اطلاعیه مرکز ثبت دامنه کشوری ایران (ایرنیک) از ضرورت احراز هویت برای کلیه امور مربوط به دامنه ir. از ابتدای سال آینده خبر داده است. ایرنیک در متن این اطلاعیه با اشاره به این که درخواست‌های ارسالی از سوی شناسه‌های کاربری فعلی از ابتدای سال ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار نخواهد گرفت، نوشته است:

«احتراماً به اطلاع می‌رساند از ابتدای سال ۱۴۰۲ کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه نقطه آی آر فقط از طریق شناسه‌های کاربری احراز هویت شده پذیرفته خواهد شد و به هیچ‌یک از درخواست‌های ارسالی (اعم از ثبت، تمدید، لغو، انتقال و نظایر آن) در شناسه‌های کاربری فعلی ترتیب اثر داده نخواهد شد.»

به این ترتیب، متقاضیان ثبت، انتقال، تمدید یا لغو این دامنه باید نسبت به تکمیل اطلاعات مربوط به شناسه کاربری خود و احراز هویت اقدام کنند. در ادامه متن این اطلاعیه در همین خصوص چنین آمده است:

«از جنابعالی دعوت می‌شود به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خود، در اسرع وقت با مراجعه به لینک زیر https://verify.nic.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شناسه کاربری و احراز هویت اقدام نمایید.»

بر اساس اطلاعات موجود در سامانه ایرنیک شیوه جدید احراز هویت شامل سه مرحله خواهد بود: در مرحله نخست، آدرس ایمیل متقاضی باید در این سامانه ثبت شده و تأیید شود. در مرحله بعد، مشخصات هویتی متقاضی امور مربوط به دامنه مطابق با آن‌چه در کارت ملی او ثبت شده، در سامانه نیز ثبت شود و در مرحله آخر مشخصات تماس متقاضی و شماره تلفن همراه او باید در سامانه وارد و ثبت شود.

در اطلاعیه اخیر مرکز ثبت دامنه کشوری ایران همچنین ذکر شده است که مسئولیت عدم اقدام در خصوص احراز هویت بر عهده کاربر خواهد بود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *