آمریکا هم به فکر استفاده از پهپادهای گروهی افتاد / عکس


به گزارش MIT Technology Review، سندی که نیروی دریایی ایالات متحده در ماه مه 2021 منتشر کرده، دارای اطلاعات جذابی پیرامون احتمال استفاده از پهپادهای گروهی با قابلیت‌های هوش مصنوعی در عملیات‌های تدافعی و تهاجمی است. این پهپادها که با نام Super Swarm خطاب شده‌اند، می‌توانند برای حمله به سامانه‌های دفاع هوایی یا حملات هوایی انتحاری استفاده شوند.

بیشتر بخوانید:

با وجود این که نیروی دریایی و سایر شاخه‌های ارتش آمریکا چند وقتی است آزمایش استفاده از پهپادهای گروهی را آغاز کرده‌اند، ولی این سند به‌طور خاص شیوه استفاده از این پهپادها توسط نیروی دریایی را تشریح کرده است.

پهپادهای گروهی می‌توانند عملیات انتحاری انجام دهند

برای مثال، پهپادهای گروهی می‌توانند از مکان‌های مختلفی نظیر زیردریایی‌ها و هواپیماها به پرواز درآمده و محموله‌های مختلفی مثل بمب یا تجهیزات نظامی را به همراه داشته باشند. این سند همچنین از ساخت کشتی‌هایی مخصوص حمل این پهپادها می‌گوید.

نقشه تازه‌ای که آمریکایی‌ها برای پهپادها کشیده‌اند / عکس

نیروی دریایی می‌گوید این پهپادها را می‌توان با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی تولید کرد تا هزینه ساخت آن‌ها پایین بیاید. چون اگر ارتش ایالات متحده واقعا به دنبال استفاده از این روش باشد، باید هزینه تولید آن‌ها را تا حد ممکن کاهش دهد.

پهپادهای گروهی نیروی دریایی آمریکا همچنین به عنوان گزینه‌ای برای خط‌شکنی مواضع دشمن معرفی شده‌اند. این دستگاه‌ها می‌توانند تدابیر دفاع دشمن را از بین ببرند تا نیروهای هوایی یا زمینی راه ورود به مواضع را پیدا کنند. حتی اگر تعداد زیادی از پهپادها منهدم شوند، اهمیتی نخواهد داشت، چون بخشی از اهداف این تاکتیک سردرگم کردن دشمن و به تاخیر انداختن عملیات‌های آنان است.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *