آمریکا دروغ می گوید / هدف ما کاهش دسترسی مردم اینترنت نبوده / فحاشی به کارمندان مان غیرمنصفانه و غیر اخلاقی استشرکت سحاب پرداز (سامانه گستر سحاب پرداز) طی بیانیه‌ای تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه این شرکت را تلاشی برای محدودسازی یک شرکت دیگر در حوزه فناوری‌های نوین در ایران اعلام کرده و اتهاماتی که به آنها زده را تکذیب کرده است. این شرکت تاکید کرده تحریم‌ها ممکن است مشکلاتی را در ادامه مسیر این شرکت قرار دهد ولی آنها با اتکا به متخصصین خود تلاش دارند تا با تمرکز بیشتری روی حوزه کاری خود یعنی «مدیریت و تحلیل داده‌ها» داشته باشند. این شرکت همچنین از متخصصین فناوری کشور خواسته تا به شایعات درباره این شرکت توجهی نکنند و به آن دامن نزنند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات اتهام امنیتی جنجالی گوگل پلی به روبیکا ، بلاک این اپلیکیشن و پاسخ پلتفرم ایرانی

ببینید | اخراج مدیر ارشد توییتر توسط ایلان ماسک در پخش زنده

اپل تلگرام را مجبور به حذف یک قابلیت جذاب کرد!

به گزارش دیجیاتو، شرکت سحاب پرداز که چندی پیش توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شد بیانیه‌ای منتشر ساخته و در آن اتهاماتی که به این شرکت وارد شده را رد کرده است. در بیانیه‌ای که در وبسایت رسمی این شرکت منتشر شده، اعلام شده که پروژه‌های این شرکت اهداف مشخصی دارند و آن «کمک در جهت کاهش محدودیت‌های دسترسی به اینترنت و افزایش امنیت و افزایش کیفیت شبکه اینترنت» است.

سحاب پرداز در بیانیه‌ای که منتشر ساخته از حمایت قطع همه کارکنان خود نیز صحبت کرده و هرگونه تهدید و نفرت پراکنی در فضای مجازی را محکوم کرده است؛ به گفته این شرکت این اتهام‌ها و تهدیدها ناشی از انتشار اطلاعات غیر صحیح است و از نظر آنها، اتهاماتی غیرمنصفانه و غیراخلاقی هستند. سحاب پرداز تاکید کرده حق پیگیری از این اتهامات را نزد مراجع داخلی و خارجی برای خود محفوظ می‌داند. آنها در بیانیه خود از تمام متخصصین و اعضای اکوسیستم فناوری اطلاعات ایران خواستند که به شایعات و اتهامان ناروایی که در شبکه‌های اجتماعی درباره سحاب پرداز وجود دارد توجهی نکنند و به آن دامن نزنند.

متن بیانیه کامل سحاب پرداز به شرح زیر است:

«قرار دادن شرکت سحاب (سامانه گستر سحاب پرداز) در لیست تحریم‌های مالی آمریکا، علیرغم اینکه در پوششی زیبا به نام آزادی بیان پیچیده شده است، در واقع تلاشی برای محدودسازی یک شرکت دیگر حوزه فناوری‌های نوین به بهانه‌هایی واهی و اتهاماتی کذب و بدون پایه و اساس و ایجاد مانع برای رشد صنایع تاثیرگذار در ایران و رسیدن به ایران قوی در حوزه‌های مختلف تکنولوژی است که مدتی است از سوی برخی جوامع محدود و با راهبرد آسیب‌رسانی حداکثری به صنایع کلیدی فناور و متخصصین مرتبط با این حوزه‌ها، پیگیری می‌شود.»

سحاب فراخور نیازهای مشتریان خود، برترین تکنولوژی‌های حوزه «مدیریت و تحلیل داده‌ها» را برای ایشان فراهم می‌کند. مشتریان سحاب که تعدادی قابل توجه و طیفی وسیع از کسب‌وکارها و سازمان‌ها را شامل می‌شوند، راهکارهایی متناسب با نیازهایشان را با تکیه بر تکنولوژی‌های لایه زیرساخت و پلتفرم دریافت می‌کنند. لذا استفاده از محصولات این شرکت در کنار زیرساخت‌های دولتی مربوط به اینترنت کشور (به عنوان یکی از مشتریان این شرکت) به هیچ وجه با هدف کاهش دسترسی مردم به اینترنت نبوده است، بلکه آنچه سحاب حتی در پروژه‌های مورد اشاره در متن تحریم برای آن تلاش کرده، کمکی در جهت ‌کاهش محدودیت‌های دسترسی به اینترنت، بالا رفتن امنیت و به صورت خاص، کمک به افزایش کیفیت شبکه اینترنت مورد استفاده مردم و کسب‌وکارهای ایرانی و همچنین کاهش اختلالات آزاردهنده و غیرضروری ایجاد شده در دوره‌های مختلف، بوده است.

سحاب ضمن رد کلیه ادعاهای مطرح شده در رابطه با تحریم‌های مالی وضع شده و تاکید بر بدون پایه و اساس بودن آن‌ها، اعلام می‌کند اگرچه این تحریم‌ها ممکن است مشکلاتی را در ادامه مسیر این شرکت ایجاد کند، اما با اتکاء به خداوند متعال و همراهی متخصصینی که برای خدمت به کشور و مردم خود و ساختن ایرانی قدرتمند تلاش می‌کنند، راه خود را با قدرت و تمرکز بیشتر و بدون پرداختن به حواشی مطرح شده ادامه خواهد داد.

سحاب با حمایت قاطع از همه کارکنانش، هرگونه تهدید و نفرت‌پراکنی در فضای مجازی را که ناشی از انتشار اطلاعات غیرصحیح بوده و قطعاً‌ غیرمنصفانه و غیراخلاقی است را محکوم کرده و حق پیگیری آن‌ها نزد مراجع داخلی و خارجی را برای خود محفوظ دانسته و از کلیه متخصصین و اعضاء اکوسیستم فناوری اطلاعات ایران می‌خواهد به شایعات و اتهامات ناروایی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص این شرکت و همکاران آن مطرح می‌شود توجه نکرده و به آن دامن نزنند.

به امید روزی که در فضایی به دور از هیجانات این روزها و محدودیت‌های حقوقی موجود، امکان گفتگوی شفاف و قضاوت منصفانه در خصوص همه فعالیت‌های این شرکت و سایر اعضاء‌ اکوسیستم فناوری ایران فراهم شده و همگی در فضایی تخصصی و به دور از ابهام و حواشی آزاردهنده این روزها، فقط در جهت اعتلای ایران عزیز گام برداریم.»

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *