۴ کشور دیگر قابلیت ارتباط ماهواره‌ای اپل را به دست آوردند!کاربران آیفون ۱۴ اکنون می‌توانند درصورت دردسترس نبودن پوشش شبکه‌ی تلفن همراه و وای‌فای، ازطریق ماهواره با مراکز خدمات اضطراری، ارتباط برقرار کنند.

ویژگی ارتباط ماهواره‌ای اپل برای همه‌ی کاربران آیفون ۱۴ مجهز به iOS ۱۶.۱ در کشورهای پشتیبانی‌شده دردسترس بوده و استفاده از آن به‌مدت دوسال رایگان است. به‌نوشته‌ی مک‌رومرز، این برنامه طوری طراحی شده است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد در مواقعی که اتصال به شبکه‌های موبایلی یا وای‌فای دردسترس نیست با استفاده از اتصال ماهواره‌ای در فضای باز، با مراکز ارائه‌ی خدمات اضطراری ارتباط برقرار کنند.

گری ماچادو، مدیرعامل انجمن شماره‌های اضطراری اروپا گفت: قابلیت تماس اضطراری ازطریق ماهواره، امکان ارتباط با مراکز ارائه‌ی خدمات اضطراری را دردسترس قرار می‌دهد و این ویژگی کاربردی، بسیار هیجان‌انگیز است.

قابلیت ارتباط ماهواره‌ای اپل درواقع باعث می‌شود افراد بیشتری بتوانند با مراکز تماس اضطراری مثل ۱۱۲ تماس بگیرند. ما اطمینان داریم این ویژگی جان بسیاری از افراد را نجات خواهد داد و کمک چشمگیری به خدمات اورژانسی خواهد کرد.

جان آنتونی، مدیر انجمن ارتباطات ایمنی عمومی بریتانیا می‌گوید: توانایی استفاده از اتصال ماهواره‌ای برای تماس با ۹۹۹ یا ۱۱۲ درصورت عدم پوشش تلفن همراه یا وای‌فای، پیشرفتی است که اپل با آیفون ۱۴ برای عموم مردم به ارمغان آورده است.

قابلیت ارتباط ماهواره‌ای به افراد کمک می‌کند درشرایطی که قبلاً امکان برقراری تماس برای درخواست کمک فراهم نبود، با مراکز خدمات اضطراری تماس برقرار کرده و جزئیاتی مثل مکان را ارسال کنند و بدین‌ترتیب ویژگی مذکور می‌تواند به نجات جان انسان‌ها کمک کند.

اپل پیش‌از این، قابلیت برقراری تماس ازطریق ماهواره را در ایالات‌متحده و کانادا فعال کرده است. این شرکت در آن زمان گفت ویژگی مذکور در ماه دسامبر سال جاری برای کاربران فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا نیز دردسترس قرار خواهد گرفت. طبق اعلام غول فناوری اهل کوپرتینو، گسترش پشتیبانی از این ویژگی برای سایر کشورهای جهان در سال آینده ادامه خواهد یافت.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *