عکس | مشخصات فنی تیارا؛ شاسی بلند جدید بازار ایران


مکث تیارا نسخه ایرانیزه شده بایک رویژیانگ ایکس ۵ است که البته برای بازار ما دچار تغییر و تحولاتی شده است. خودرویی که از آن صحبت می‌کنیم در نوع خود اقتصادی و مقرون به صرفه برای بازار چین است، اما بعید به نظر می‌رسد که برای مشتریان ایرانی ارزان و به‌صرفه باشد!

بایک رویژیانگ X5 از سری محصولات تازه‌واردی است که سال گذشته در چین رونمایی شده و سایز آن کمی از متوسط بزرگ‌تر ارزیابی می‌شود. مکث تیارا در چین مدل‌های 5 یا 7 نفره دارد که هر یک آپشن‌ها و امکانات رفاهی خاص خود را دارد. خوشبختانه شرکت مکث موتور خساست به خرج نداده و سعی کرده بهترین نمونه این خودرو یعنی تیارا 7 نفره را وارد کشور کند.

به طور کلی تیارا مجهز به قابلیت‌هایی است که می‌تواند برگ برنده‌ای برای آن به حساب آید؛ از جمله ظاهر قابل قبول و کابین جادار، مصرف سوخت بهتر و متریال مرغوب. به لحاظ توانایی‌های حرکتی می‌توان تیارا را یک خودروی عادی دانست که شاید مشتریان جوان را نتواند اقناع کند.

عکس | مشخصات فنی تیارا؛ شاسی بلند جدید بازار ایران

پیشرانه زیر کاپوت مکث تیارا قادر است قدرت ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتن‌متر را تولید کند، ولی اگر این اعداد و ارقام را کنار وزن ۱۶۱۰ کیلوگرمی تیارا قرار دهید، به این نتیجه خواهیم رسید که چندان خروجی خوبی نباید از این شاسی بلند خسته انتظار داشته باشیم. در این خودروی تک دیفرانسیل نیروی محرکه از طریق گیربکس سرعته اتوماتیک به محور جلو منتقل می‌شود.

مکث تیارا چه مشخصات فنی دارد؟

اگر به اغلب کراس اوورهای بازار چین نگاهی گذرا بیندازید متوجه خواهید شد که زیر کاپوت آنها یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ قرار دارد. در مورد تیارا گفتیم که حداکثر توان خودرو چقدر است و نباید انتظار شتاب عالی از آن داشت. یکی از امکانات تیارا فرمان برقی است و سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و تعلیق عقب ساده H خواهد بود.

متاسفانه هم‌رده‌های تیارا در حال حاضر مجهز به سیستم تعلیق مولتی لینک هستند و این مورد به خصوص شاسی بلند مکث موتور را از دور رقابت عقب می‌اندازد.

عکس | مشخصات فنی تیارا؛ شاسی بلند جدید بازار ایران

انتظار می‌رود در بازار ایران، مکث تیارا با قیمت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش برسد. در عالم مقایسه می‌توان گفت بهترین رقیب برای تیارا، چری تیگو ۷ خواهد بود. البته سابقه حضور تیگو ۷ مدیران خودرو در بازار ایران زیاد است و حتی مشخصات بهتری نسبت به کراس اوور مکث موتور دارد.

در مجموع تیارا خودرویی است جادار با بدنه‌ای بزرگ و می‌تواند مشتریان بسیاری برای خود دست و پا کند. به لحاظ ابعاد می‌توان فونیکس تیگو ۸ پرو را با تیارا مقایسه کرد.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *