عکس | تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها / شیشه‌های قدیمی به تاریخ می‌پیوندند


به لطف فناوری به کار گرفته شده توسط شرکت چینی “فویاو” مستقر در فوژو، استان فوجیان شیشه خودرو دیگر تنها برای جلوگیری از ورود باد و باران به خودرو نیست و میتوان از آن به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند استفاده کرد. این شیشه هوشمند از طیف گسترده ای از مواد فوتوالکتریک جدید، حسگرها و وسایل الکترونیکی بهره میبرد.

در طول سه دهه گذشته، شرکت فویاو توانایی خود را در بخش تولید شیشه های نوآورانه و پیشرفته خودرو اختصاص داده است. این شرکت ۴ درصد از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه می کند و ۹ پلت فرم ملی تحقیق و توسعه از جمله یک مرکز برای دانشگاهیان ساخته است. در خارج از کشور، این شرکت شش مرکز تحقیق و توسعه برای هماهنگ کردن منابع جهانی در صنعت شیشه سازی تاسیس کرده است.

تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها / شیشه‌های قدیمی به تاریخ می‌پیوندند

این شرکت با تجربه ای که در نوآوری دارد، شیشه های پنجره قطار پرسرعت مگلو را نیز توسعه داده است. این قطار با حداکثر سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده است و در حال حاضر سریع‌ترین وسیله نقلیه تجاری زمینی جهان است.

فویاو با تنظیم ساختار داخلی مواد، شیشه ای را برای قطار توسعه داد که نه تنها وزن کمتری دارد، بلکه مسافران را قادر می سازد برای تنظیم نور، پنجره را لمس کنند.

همزمان با توسعه سریع فناوری های دیجیتال در چین، این شرکت یک پروژه تولید هوشمند دیگر را نیز در سال گذشته آغاز کرد. به گفته این شرکت، از هر سه خودروی تولید شده در سراسر جهان، یکی از آنها از شیشه‌های فویاو استفاده می‌کند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *