عکس | اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر


مسعود عابدینی: این خودرو از لحاظ طراحی از MC۱۲ الهام گرفته است؛ مثل دماغه کشیده و جلوپنجره جذابِ همیشگی و همچنین چراغ کشیده عمودی و خروجی هوای روی کاپوت و… .

نمای بغل خودرو جذابتر از همیشه طراحی شده است. روی شیشه عقب خودرو نماد سه شاخ مازراتی هم دیده می‌شود.

اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر / عکس

در قسمت عقب خودرو با همان چراغ‌های افقیِ همیشگی مازراتی مواجهیم که در عین سادگی بسیار زیبا هستند. دو خروجی اگزوز در بالای دیفیوزر جذاب هم در جای خود خودنمایی می‌کنند.

ضریب درگ این خودرو پس از دو هزار ساعت تلاش در تونل باد دالارا، به ۰.۳۸ رسیده است. درهای این خودرو در هنگام باز شدن به سمت بالا می‌روند که تنوع خاص و خوبی را در بین محصولات مازراتی ایجاد کرده است.

اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر / عکس

طراحی داخلی چشمگیر مازراتی

طراحی داخلی خودرو بسیار زیباتر از آن چیزی هستند که در آخرین خودروهای پرفورمنسِ کوپه این شرکت،یعنی گرن‌توریسمو می‌دیدیم. فرمان اسپرتی که از متریال ترکیبی فیبرکربن و جیر بهره می‌برد و همچنین دکمه و ماوس‌هایی که برروی کنسول وسط به کار رفته‌اند،همگی به جذابیت بصری کابین افزوده‌اند.یک نمایشگر ۱۰ اینچی در کنار دریچه‌های تهویه هوا به جهت اعمال تنظیمات خودرو هم دیده می‌شود.

اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر / عکس

موتور ۶ سیلندر ۶۳۰ اسب‌ بخاری

پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر V شکل توئین‌توربو یکی از ویژگی‌های مهم MC۲۰ هستند. این پیشرانه قادر است ۶۳۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۳۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند.

فناوری احتراقی این خودرو برگرفته از خودروهای فرمول یک است.

گیربکس این خودرو ۸ سرعته و از نوع دوکلاچه می‌باشد. صفرتاصد این خودرو ۲.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است.

اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر / عکس

این خودروی دیفرانسیل عقب وزنی زیر ۱۵۰۰ کیلوگرم دارد.

نسخه روباز یا کانورتیبل این خودرو با نام Cielo معرفی شده است که از لحاظ طراحی به جز اینکه دیگر نمی‌توانیم موتور این خودرو را ببینیم، تفاوتی با نسخه عادی ندارد.

سقف این خودرو در ۱۲ ثانیه جمع می شود. به دلیل کانورتیبل بودن وزن این خودرو افزایش یافته و به عدد ۱۵۴۰ کیلوگرم رسیده است.

شتاب این خودرو از ۲.۹ به ۳.۰ ثانیه تغییر کرده و همچنین حداکثر سرعت این خودرو به ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است.

مازراتی برای این مدل نسخه لانچ ادیشن هم در نظر گرفته که PrimaSerie نام دارد و از آن فقط ۶۰ عدد ساخته می‌شود.

حالات رانندگی در این ۲ مدل شامل GT،مرطوب،اسپرت،کورسا وESC خاموش میباشد.

مازراتی بعد از معرفی مازراتی گرنتوریسمو الکتریکی، از MC۲۰ الکتریکی هم رونمایی خواهد کرد. مازراتی برای واژه الکتریکی،معادل Folgore به معنای رعدوبرق را انتخاب کرده است.

اوج هنر مازراتی در طراحی یک ماشین بی‌نظیر / عکس

مشخصات این خودرو به طور دقیق اعلام نشده است،ولی میدانیم که MC۲۰ فولگوره ۲ پیشرانه در عقب و ۱ پیشرانه در جلو و در مجموع ۳ پیشرانه خواهد داشت.

قیمت نسخه عادی MC۲۰ در آمریکا از ۲۱۰ هزار دلار (حدود ۷ میلیارد تومان) شروع میشود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *