شاسی بلند چینی شبیه پورشه که شاید به ایران هم بیاید / عکس


سگمنتی که چانگان UNI-K در آن جای می‌گیرد، کراس اوور کوپه است. خوشبختانه این خودرو طراحی ظاهری خوبی دارد و مشخصات و المان‌های ظاهری آن نوآورانه و خلاقانه است. برای اشاره به طراحی ظاهری این خودرو می‌توان به طرح پیچیده جلو پنجره، چراغ‌های دی لایت به شکل حرف Y، دستگیره‌های الکترونیکی و رینگ‌های بزرگ ۲۱ اینچی نگاهی انداخت.

اگر از نمای جانبی به چانگان یونی کی نگاه کنیم شاید تصور کنید که با کراس اووری منحصر به فرد و آلمانی طرف هستیم حال آنکه این شاسی بلند جذاب و تماشایی نه در کارخته فولکس واگن ساخته شده و نه منشأ این چنینی دارد. از نمای عقب هم می‌توان محصول اس یو وی چانگان را شبیه به پورشه کاین دانست.

این شاسی بلند شبیه پورشه وارد ایران می‌شود؟ / عکس

ابعاد این خودرو به ترتیب طول، عرض و ارتفاع حدود ۴۸۶۵ میلی متر، ۱۹۴۸ میلی متر و ۱۷۰۰ میلی متر است. پورشه کاین کوپه کمی طویل تر از چانگان UNI-K است ولی ارتفاع آن بلندتر خواهد بود. فضای داخلی به خاطر فاصله محوری کم چندان بزرگ و جادار نیست و اگر بخواهیم چند المان خاص و منحصر به فرد نام ببریم، می‌توان به چراغ ترمز سوم نصب شده روی سقف یا یک جفت چراغ عمودی اشاره کرد.

از پشت که به چهره این شاسی بلند نگاه می‌کنیم متوجه اگزوزهای بزرگ و چهارگانه‌ای خواهیم شد که قدرتمندی قوای محرکه را به رخ می‌کشند. البته باید در نظر داشت موتور چانگان یونی کی با اگزوزهای تعبیه شده در آن مطابقت ندارد. نام پیشرانه‌ای که برای این خودرو در نظر گرفته شده، Blue Core NE است.

این شاسی بلند شبیه پورشه وارد ایران می‌شود؟ / عکس

پیشرانه مذکور ۲.۰ لیتری مجهز به توربوشارژ است که می‌تواند ۲۳۳ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. نیروی محرکه نیز از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتومات به محورهای جلو و عقب منتقل می‌شود. آیا سایپا به زودی چانگان UNI-K را وارد کشور خواهد کرد؟

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *