دیگر نیاز به رمز عبور ندارید!توسعه‌دهنده‌ی وان‌پسورد (1Password) در بیانیه‌ای می‌گوید این اپلیکیشن پرمخاطب در اوایل سال ۲۰۲۳ به پشتیبانی از کلید عبور (Passkey) مجهز می‌شود. به‌لطف پشتیبانی از این قابلیت، کاربران خواهند توانست بدون نیاز به رمز عبور (Password) به شیوه‌ای ایمن در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های مختلف لاگین کنند.

پشتیبانی از کلید عبور توسط اپلیکیشینی مثل وان‌پسورد که به‌طور ویژه برای مدیریت کلمه‌ی عبور طراحی شده، ممکن است در نگاه اول گیج‌کننده باشد، اما فراموش نکنید وان‌پسورد اولین اپلیکیشن مدیریت کلمه‌ی عبور نیست که چنین کاری انجام می‌دهد. اوایل امسال اپلیکیشن Dashlane پشتیبانی از کلید عبور را شروع کرد.

به گزارش ورج، اپل ازطریق iCloud Keychain و macOS Ventura و iOS 15 پشتیبانی از کلید عبور را در سرویس‌هایش شروع کرده است. پشتیبانی از کلید عبور در سیستم‌عامل اندروید و مرورگر کروم فعلاً مرحله‌ی آزمایشی را می‌گذراند و در آینده به‌صورت عمومی دردسترس قرار می‌گیرد. مایکروسافت هنوز شروع‌به پشتیبانی از کلید عبور نکرده است.

بیشتر بخوانید:

کلید عبور راهکاری مدرن برای ورود به حساب‌های کاربری است که نیاز به استفاده از کلمه‌ی عبور را از بین می‌برد و توسط اتحادیه‌ی FIDO طراحی شده. شماری از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت فناوری عضو این اتحادیه هستند. فناوری کلید عبور به کاربران امکان می‌دهد به‌جای کلمه‌ی عبور، از سیستم احراز هویت دستگاه خود استفاده کنند. مثلاً کاربران آیفون می‌توانند با فیس ID گوشی در تمامی حساب‌های کاربری لاگین کنند.

از آن‌جایی که کلیدهای عبور نیاز به کلمه‌ی عبور را از بین می‌برند، امنیت بسیار بالایی دارند. به‌لطف استفاده از کلید عبور حملات فیشینگ کم می‌شود و کاربران لازم نیست نگران سرقت کلمه‌ی عبور باشند. توسعه‌دهنده‌ی وان‌پسورد می‌گوید نسخه‌ی اختصاصی کلید عبور در این اپلیکیشن که Universal Sign On نام دارد، از چند پلتفرم پشتیبانی می‌کند و به‌همین دلیل بهتر از سایر سرویس‌ها است.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *