جنجال آزار و شکنجه حیوانات در شرکت ایلان ماسکاین در حالی است که کارمندان در داخل شرکت از تسریع انجام آزمایش روی حیوانات که به آزار و مرگ و میر آنها منجر شده بود، شکایت داشتند.

شرکت نورالینک مشغول توسعه یک ایمپلنت مغزی است که در آینده به افراد معلول کمک می کند دوباره راه بروند و همچنین درمانی برای بیماری های عصبی دیگر فراهم می کند.

تحقیق فدرال از این شرکت در ماه های اخیر و توسط بازرس کل وزارت کشاورزی آمریکا آغاز شده است. همچنین به گفته منابع آگاه این تحقیق بنابر درخواست دادستان فدرال انجام شده و تمرکز اصلی آن نیز نقض قانون رفاه حیوانات است . قانون مذکور بر رفتار محققان با حیوانات و برخی آزمایش ها روی آنها نظارت دارد.

تحقیق در حالی انجام می شود که تعداد زیادی از کارمندان نورالینک درباره فرایند تست روی حیوانات ناراضی هستند از جمله آنکه در برخی شکایت های داخلی کارمندان ذکر کرده اند فشار ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی برای تسریع در توسعه تراشه به خراب شدن آزمایش ها منجر شده است.

خبرگزاری رویترز با بررسی چند سند و مصاحبه با بیش از ۲۰ کارمند فعلی و سابق نورالینک این اطلاعات را اعلام کرده است. به گفته کارمندان آزمایش های شکست خورده بارها تکرار شدند و در نتیجه تعداد حیواناتی که تحت آزمایش قرار گرفتند و کشته شدند نیز بیشتر شد.

اسناد مربوط شامل پیام های گزارش نشده، فایل های صوتی و ایمیل های متعدد است. در این میان ماسک و دیگر مدیران ارشد نورالینک به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده اند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *