اینترنت ماهواره‌ای استارلینک رکورد جدیدی ثبت کرد


اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس یعنی استارلینک با سرعت بالایی در حال رشد است و حالا این شرکت اعلام کرده است که بیش از یک میلیون مشترک فعال در دنیا دارد که دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۰ سرویس خود را برای عموم باز و در سال ۲۰۲۱ شروع به دریافت سفارشات کرد. از آن زمان تا به امروز، اسپیس ایکس با استفاده از راکت فالکون ۹ در حال افزایش تعداد ماهواره‌هایش در اطراف زمین بوده است و حالا ۳۰۰۰ ماهواره فعال دارد.

افزایش ۳۰۰ هزار مشترک استارلینک در سه ماه

در حالی که استارلینک از بیش از یک میلیون مشترک فعال خبر داده است، در ماه فوریه تعداد مشترکین آن به ۲۵۰ هزار نفر می‌رسید. آخرین بار در ماه سپتامبر معاون بخش فروش تجاری اسپیس ایکس، «جاناتان هافلر» اعلام کرد که این شرکت به ۷۰۰ هزار مشترک اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌کند. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اسپیس ایکس در برخی کشورها مانند برزیل برای افزایش مشترکین، قیمت سرویس خود را کاهش داد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک رکورد جدیدی ثبت کرد

حالا سه ماه پس از اعلام ۷۰۰ هزار مشترک، تعداد کاربرانی که از این سرویس در سراسر جهان استفاده می‌کنند از یک میلیون نفر عبور کرده است. اسپیس ایکس در توییتی با انتشار ویدیویی کوتاه این خبر را اعلام کرده است.

در این ویدیو اسپیس ایکس پکیج استارلینک و نحوه اتصال به اینترنت ماهواره‌ای را نشان می‌دهد و همچنین شاهد مشاهده پرتاب راکت فالکون ۹ هستیم.

استارلینک هنوز در اول راه قرار دارد و اسپیس ایکس تنها ۳۰۰۰ ماهواره فعال در اطراف زمین دارد.

اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی نسل جدید ماهواره‌های خود را روانه فضا کند و البته تعداد آن‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد. بنابراین این شرکت باید به سرمایه‌گذاری روی استارلینک ادامه دهد.

در حال حاضر کاربران برای استفاده از استارلینک به ترمینال یا دیش نیاز دارند، اما اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی امکان اتصال مستقیم گوشی‌ها به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. با راه‌اندازی این قابلیت، انتظار داریم تعداد مشترکین استارلینک رشد چشمگیری پیدا کند. شاید گوشی‌ها سال ۲۰۲۴ مستقیماً به استارلینک وصل شوند.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *